روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > انتقاد تند ترامپ از نخست‌وزیر انگلیس برای کم‌کاری در مقابله با ایران
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داد: رئیس‌جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با نخست‌وزیر انگلیس با لحنی تند با وی درباره ایران، برگزیت و روابط تجاری آمریکا و اروپا صحبت کرده است.

  به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اواخر روز جمعه درحالی‌که در مسیر پاریس قرار داشت یک گفت‌وگوی تلفنی تند با ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس داشت. ظاهرا ترزا می با ترامپ تماس گرفته تا به او پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌ دوره‌ای را تبریک بگوید اما رئیس‌جمهور آمریکا به وی تاخته است.

بنابر این گزارش، ترامپ با لحنی تند از ترزا می به دلیل کم کاری برای مقابله با ایران انتقاد، از  او درباره مسئله برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) سوال کرده و از روابط تجاری آمریکا و اروپا نیز شکایت کرده است.

به گفته مقامات آمریکایی و اروپایی، ترزا می و مشاورانش از این گفت‌وگو شوکه شده بودند، هرچند که پیش از این هم شاهد انتقادات رئیس‌جمهور ترامپ بوده‌اند.

نخست‌وزیر انگلیس نیز در پاسخ با قاطعیت گفته است که ایران علی‌رغم خروج آمریکا از توافق هسته‌ای به تمام تعهداتش در این توافق عمل می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و گفت که تحریم‌ها علیه این کشور را بازمی‌گرداند. این تحریم‌ها که حوزه نفت و بانکدرای را هدف قرار می‌دهند، از روز پنجم نوامبر اعمال شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.