روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > تامین محلول‌های ضدعفونی کننده برای داروخانه‌ها تا پایان هفته
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به افزایش ظرفیت تولید ژل‌ها و محلول‌های ضدعفونی کننده در کشور، گفت: بر همین اساس فکر می‌کنم تا پایان هفته مشکل اغلب داروخانه‌ها برای تامین ژل‌ها و محلول‌های ضد عفونی کننده برطرف شود.

دکتر سید علی فاطمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت توزیع ژل‌های ضدعفونی و الکل در داروخانه‌ها گفت: کارخانه‌های تولیدکننده ژل‌ها و مواد ضدعفونی کننده، مشکل الکل داشتند، اما در حال حاضر الکل به میزان کافی تامین شده و سازمان غذا و دارو حواله‌های زیادی را در این زمینه صادر کرده است. بر همین اساس برخی از کارخانه‌ها هم دست به تولید انبوه این موارد زده‌اند تا بتوانند نیاز بازار را رفع کنند.

فاطمی تاکید کرد: فکر می‌کنم تا پایان هفته مشکل اغلب داروخانه‌ها برای تامین ژل‌های ضد عفونی کننده و محلول‌ها برطرف شود. به عنوان مثال در استان اصفهان بالغ بر ۲۰ هزار عدد ژل ضدعفونی کننده تولید می‌شود که فعلا بنا شده تا در سطح استان اصفهان توزیع شود.

وی ادامه داد: تولید این کارخانه‌ها تا پایان هفته به میزان دو تا سه برابر افزایش می‌یابد و می‌توانند این ژل‌ها را در سایر استان‌ها هم توزیع کنند. در سایر استان‌ها نیز کارخانه‌های تولیدکننده ژل و محلول‌های ضد عفنونی کننده، این افزایش تولید را انجام داده‌اند و دانشکده‌های داروسازی هم اقدام به تولید این مواد کرده‌اند. البته بهتر بود که این اقدام یک یا دو هفته زودتر انجام می‌شد، اما با این حال فکر می‌کنم مشکل در این زمینه تا پایان هفته رفع شود. حتی امروز هم برخی از داروخانه‌ها توانستند محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی کننده مورد نیازشان را تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.