روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > شهرداری اهواز پیشگام تحول تفکیک از مبداء پسماند شهری
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان: به همت شهرداری اهواز ۵۰ نقطه اهواز به دستگاه مکانیزه بازیافت پسماند مجهز  شده که منجر به اشتغالزایی ۳۰۰ نفر خواهد شد.

در امضای تفاهم نامه ای بین شهردار اهواز، کمیته امداد امام استان و سازمان فنی و حرفه‌ای خوزستان در راستای نصب ۵۰ دستگاه مکانیزه بازیافت پسماند، شهر اهواز در پروژه ی بزرگ دفع پسماند از مبداء به شیوه مدرن و بهداشتی مجهز می گردد.

موسی شاعری همچنین از اشتغالزایی برای ۳۰۰ نفر در ابتدای این طرح اذعان کرد: سرمایه گزاری ۳۰ میلیاردی این طرح منجر به استخدام و اشتغالزایی ۳۰۰ نفر خواهد شد.

وی افزود: در قالب این تفاهم نامه همه مراحل تفکیک ازمبدا پسماند که ضامن سلامت و بهداشت ومحیط زیست شهر اهواز است در این دستگاه‌ها تجمیع می شود.

این پروژه بزرگ و قابل توجه از آنجهت ارزشمند است که بجز اشتغالزایی و سرمایه گزاری و درآمد پایدار در شهر اهواز به صورت دراز مدت عاملی برطرف کردن دغدغه های بزرگ زیست محیطی نیز خواهد بود.

بلند پروازی ها و همت عالی شهردار منتخب و شورای شهر اهواز با حمایت استاندار محترم باعث می شود مقدار بسیار زیادی از پسماندهایی که به محیط زیست آسیب می رسانند از مبداء تفکیک شده و در صنایع تبدیلی به کار گرفته شوند.

همچنین از خوبی های این طرح اشتغالزایی و سرمایه گزاری است که سال ها در اهواز و در حیطه شهر اهواز به فراموشی سپرده شده بود.

امید بهبود این طرح و گسترش آن می تواند آینده ای روشن تر را در سلامت محیط زیست تامین کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.