روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > خوزستان عزادار شهید قاسم سلیمانی
  • سرپرست خوزستان
  • 1021 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

روزان: تشیع پیکر شهید قاسم سلیمانی، سردار مبارزه با تروریسم که توسط ایادی ظلم و ستم به شهادت رسید صبح فردا از مرز خونین شلمچه، یادگار هشت سال دفاع مقدس، که آن شهید بزرگوار قسمتی از وجودش را در آنجا جا نهاده بود توسط مردم شهید پرور و مسئولین شهرهای خوزستان بدرقه می شود.

پیکر پاک و مطهر شهید قاسم سلیمانی امروز پس از تشییع در کربلا و نجف وارد استان خوزستان خواهد شد.

استان خوزستان از روز گذشته شاهد عزای عموم مردمی بود که قاسم سلیمانی را با نام حاج قاسم می شناختند. چه کسانی که در طول جنگ تحمیلی با او در یک سنگر بودند و چه کسانی که در سوریه همراه او بودند، و مردمی که در سیل های خانمانسوز همراهی او را درک کردند. خاک خوزستان جای آشنایی برای آن شهید بزرگوار بود.

قاسم سلیمانی جزوی از خاک و خون خوزستان بود، سرداری که زنان و مردان و کودکان او را دوست داشته و به او تلفن می زدند، و آن شهید بزرگوار در هر جای جهان جواب آنان را می داد.

استاندار خوزستان نیز تعطیلی استان را به فرمانداران سپرد تا همه کسانی که مایل هستند به خداحافظی ابدی با آن شهید برسند.

دکتر غلامرضا شریعتی در ادامه اظهار داشت: شهید سلیمانی در جریان سیل فروردین ماه امسال به کمک مردم سیل زده استان خوزستان شتافت تا ثابت کند که خدمت جهادی حد و مرزی نمی شناسد و مردمی که هشت سال دفاع مقدس را میزبانی کردند شایسته خدمت بوده و در کنار سختی‌های آنان قرار گیرد.

وی گفت: شهید سلیمانی در طول مدتی که در جریان سیل در کنار مردم سیل زده استان قرار گرفت خاضعانه و خالصانه به مردم کمک کرده و در درد و رنج آنها مشارکت کرد تا روحیه آن‌ها را در برابر سختی‌ها مضاعف نماید.

همچنین به گزارش سایت شهرداری اهواز، جلسه ی فوق العاده شورای نامگذاری با حضور فلسفی و موسوی نژاد از اعضای شورای اسلامی شهر اهواز، علیجانی مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اهواز، اساتید دانشگاه و نمایندگان برخی ادارات کل در محل سالن جلسات شهرداری اهواز برگزار گردید.

در این جلسه مصوب شد اتوبان پاسداران (حد فاصل اتوبان آیت الله بهبهانی تا پل شیبان) بنام سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد و در ادامه کمربندی جاده اندیمشک تا پل شیبان نیز بنام سردار شهید ابومهدی المهندس نامگذاری گردید.

حاج قاسم سلیمانی که از یادگاران دوران دفاع مقدس بود، با اخلاصی کم نظیر و مجاهدت شجاعانه در جبهه های حق علیه باطل به دفاع از کیان این سرزمین الهی و امنیت مردم ایران پرداخت و پس از سال‌ها مبارزه و حضور در خط مقدم مبارزه با داعش و تروریست‌های منطقه، در پی حمله جنایتکارانه تروریسم دولتی امریکایی به یاران شهیدش پیوست.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.