روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > دو مدیر ارشد استان به دادسرا احضار شدند
  • سرپرست خوزستان
  • 1301 بازدید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در پی باران  ۲ ساعته ی بیست و پنجم آذر ماه که باعث بالا آمدن فاضلاب در سطح شهر اهواز شده، تا آنجا که به شکستگی لوله های انتقال فاضلاب انجامید، و فاضلاب همراه با آب به خانه های مردم سرازیر شد، داسرای اهواز بهنام مریدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز و موسی شاعری شهردار اهواز را احضار کرد.

لازم به تاکید است، که در پی باران ۲ ساعته، که منجر به بالاآمدن فاضلاب ها شده است، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز مدعی شده است که آبگرفتگی سطوح خیابان ها و منازل به این شرکت مرتبت نمی باشد و جزو وظایف شهردار است.

از آنسوی شهردار کلانشهر اهواز موسی شاعری که کمتر از یکسال است تصدی شهرداری اهواز را به دست گرفته، معتقد است: گرفتگی و شکستگی های لوله های فاضلاب باعث شده است فاضلاب شهری به همراه باران به منازل وارد شود.

در پی این اختلاف نظر شدید، مردم همواره متضررین اصلی این واقعه هستند و متاسفانه مدیران دولتی، نه حاضر به استعفا و نه به تغییر تن می دهند.

لذا حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان طی نامه ای هر دو مدیر ارشد استان را احضار نمود.

حسینی پویا  با بیان اینکه سلامت مردم و بهداشت عمومی خط قرمز دستگاه قضایی است، گفت: در این زمینه تشکیل پرونده قضایی، شهردار و مدیر آبفای اهواز به دادسرا احضار شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان در ادامه با تاکید بر تسریع در رسیدگی به این پرونده عنوان کرد: با وجود هشدار‌های مکرر قبل از بارندگی، شهرداری و شرکت آب و فاضلاب متولیان اصلی آبگرفتگی و سرریز شدن فاضلاب به شهر‌های مختلف اهواز هستند که موجب مشکلات زیست محیطی و نارضایتی شدید مردم از این دو مرجع شده است.

حسینی پویا تصریح کرد: طبق مقررات قانونی شهردار و مدیرآبفای اهواز به دادسرا احضار و باید پاسخگوی مشکلات بوجود آمده باشند.

 

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.