روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > مرکز خیریه پیوند اعضا ابوعلی سینا در رامهرمز کلنگ‌زنی شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

آیین کلنگ‌زنی مرکز خیریه پژوهشی، آموزشی و درمانی پیوند اعضا ابوعلی سینا صبح امروز با حضور استاندار خوزستان، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و جمعی از اساتید این حوزه در شهرستان رامهرمز برگزار شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این مراسم، اظهار کرد: کارهای بزرگی را در کشور در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی مردم انجام دادند که ماندگار شده‌اند؛ همان‌طور که در کشورهای توسعه‌یافته هزینه‌های تحقیقات، پژوهش و توسعه را خیرین پرداخت می‌کنند.

وی افزود: خیرین هستند که باعث می‌شوند مراکز علمی و پژوهشی پیشرو باشند زیرا دولت‌ها این‌قدر درآمد ندارند که همه هزینه‌های علمی را تأمین و مرتفع کنند.

استاندار خوزستان با اشاره به حضور خیرین مدرسه‌ساز در کشور، عنوان کرد: در سیل اخیر کشور ساخت کلیه مدارس سیل‌زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان را خیرین تقبل کردند و این مدارس در حال ساخت هستند.

وی گفت: در استان خوزستان مدارس مناطق سیل‌زده با هزینه بیش از ۳۵ میلیارد تومان در حال احداث هستند و در ۱۵ روز آینده تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شوند.

مرکز پیوند اعضای خوزستان بین‌المللی است

حیدر نجفی فر  رئیس هیئت امنای مرکز خیریه پیوند اعضای خوزستان در این مراسم، اظهار کرد: گستره فعالیت این مرکز علمی و درمانی برای خوزستان، استان‌های هم‌جوار و کشورهای همسایه است.

وی افزود: کلنگ‌زنی این مرکز پس از پیگیری کلیه نیازهای آتی و دارا بودن آیتم‌های موردنیاز جهت اجرای آن به‌عنوان یک مجموعه آموزشی، درمانی و پژوهشی انجام می‌شود.

احداث بزرگراه در کنار بیمارستان

اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس در این مراسم، اظهار کرد: دکتر صمیمی و دکتر کلانتر هرمزی از خیرین و بانیان این مرکز درمانی هستند و توسعه آینده رامهرمز را می‌توان به نام این بیمارستان نام.گذاری کرد.

وی افزود: اگر قرار است کشور ایران ساخته شود باید مانند یک پازل از محله‌های خود شروع کنیم تا تصویر زیبایی از کشور ایران ساخته شد.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس با اشاره به احداث بزرگراه در کنار این بیمارستان، عنوان کرد: با احداث این بزرگراه یک جاده کوهستانی و پر پیچ‌وخم که حدود نیم ساعت است به یک مسیر مستقیم ۷ کیلومتری تبدیل خواهد شد.

وی گفت: برای اولین بار در خوزستان دو تونل به طول ۱۲۴ متر و ۹۸ متر در این بزرگ را احداث خواهد شد و منجر به کاهش خطرات در منطقه خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.