روزان | اخبار ایران و جهان > دسته بندی نشده > نفر سوم در کجای زندگی سالم و عاطفی زوج جای می‌گیرد؟/ ازدواج‌های مجدد، زیاده‌خواهی است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت که برگزاری کارگاه‌های ترویج چند همسری ثمری جز سست کردن ارکان و بنیان و خانواده و بدبین کردن جوانان و ایجاد مفسده ندارد.

سیده فاطمه ذوالقدر در واکنش‌ به انتشار آگهی کارگاه‌های آموزشی ویژه خانواده‌های چندهمسری گفت: در زمان حساسی که همه در تلاش هستیم تا جوانان را به ازدواج و تشکیل زندگی سالم تشویق کنیم و همواره به دنبال طرح‌ها و تسهیلاتی جهت هموار کردن این مسیر هستیم به ناگاه با موضوعات عجیبی که بیشتر سدِ راه و سرعت گیرِ روند سالم این برنامه‌ریزی‌ها هستند مواجه می‌شویم که مشخص نیست چه کسانی متولی آن هستند که با هیچ چارچوبی در زندگی امروز جای نمی‌گیرند و تأسف بارتر آنکه به اسم مذهب و دین، ترویج می‌شود و لذا سبب می‌شود، جوانان از دین زده شوند و بساط امور  پُرعارضه‌ای چون ازدواج سفید و روابط خارج از ازدواجِ جوانان گسترده شود.

وی افزود: به راستی، نفر سوم در کجای زندگی سالم و عاطفی یک زوج جای می‌گیرد و فرزندان در این زندگی از چه نشاط و آرامش و سلامت روانی برخوردار خواهند بود؟! تجاربی که وجود داشته است حاکی از چه نکته مثبت و سازنده‌ای در این نوع ازدواج‌ها و چندین همسری است؟ ازدواج‌های مجدد، امروزه، حاکی از زیاده‌خواهی است و در انحراف از مسیر اصلی زوجیت اتفاق می‌افتد و برای توجیه، هیچ پوششی بهتر و مظلوم‌تر از شرع پیدا نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز که اشراف کامل به مسائل روز و جامعه دارند در این خصوص فرموده‌اند که مستحب بودن تعدد زوجات را قبول ندارم. معظم‌له، حتی از این هم فراتر فرمودند که آقایان حتی نباید به شوخی درباره تعدد زوجات حرف بزنند، چرا که  باعث دلسردی خانم‌ها می‌شود. این علاوه بر مخالفت صریح رهبری با چنین پدیده‌ ناپسندی، حکایت از تاثیر منفی چنین رفتارهایی بر  روح و روان جامعه و دختران و زنان جامعه است.

ذوالقدر در پایان گفت: بهتر است این افراد که به اسم دلسوزی برای تجرد دختران، به دنبال قیل و قال‌های بی‌سرانجامند، وقت خود را در جهت تشویق به ازدواج جوانان مجرد و تحکیم بنیان خانواده مصروف دارند که این امور عجیب پیشنهادی و برگزاری کارگاه های خاصِ برای آن، ثمری جز سست کردن ارکان و بنیان خانه و خانواده و بدبین کردن جوانان و ایجاد مفسده، نخواهد داشت./ ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.