روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > “عملیات باریشا” تنها بغدادی را هدف قرار نداد؛ اعلام اسامی دیگر کشته‌های عملیات آمریکا
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رسانه‌های خبری مختلف و به ویژه سوری معتقدند که نابودی سرکرده داعش جزئی از عملیات باریشا بوده و در این عملیات تنها وی هدف قرار نگرفته است.

  شبکه روسیا الیوم درباره عملیات آمریکا در روستای باریشا برای نابودی ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش اعلام کرد، علی‌رغم اظهارات آمریکایی و گزارش‌های رسانه‌ای اما سایت‌های خبری مختلف و به ویژه سوری فاش کردند که نابودی بغدادی جزئی از یک عملیات “بزرگتر” بوده است.

طبق گزارش این سایت‌ها، عملیات آمریکا همچنین گروه تروریستی “حراس‌الدین” هدف قرار داده بود و یکی از سرکرده‌های سرشناس این گروه که به نام “ابو محمد الحلبی” شناخته می‌شود و ملقب به “ابو البراء” است، هنگام حمله هوایی در کوه‌های روستای باریشا به همراه همسر و پنج فرزندش کشته شده است.

طبق این گزارش، بغدادی در کنار الحلبی مخفی می‌شد، شخصی که همیشه به دنبال حل و فصل اختلافات میان گروه موسوم به “جبهه النصره” و داعش بود.

این رسانه‌ها در ادامه گزارش دادند، آخرین حمله‌ای که پیش از هدف قرار دادن بغدادی (توسط آمریکا) در سوریه انجام شد در تاریخ ۳۰ ژوئن سال جاری میلادی صورت گرفت و ائتلاف بین‌المللی در این عملیات نشست سرکرده‌های حراس الدین را هدف قرار داد.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا در آن زمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیاتی را در جنوب غربی حلب انجام داده که منجر به هلاکت چند سرکرده گروه حراس الدین شده است.

در این راستا شبکه خبری المیادین به نقل از چند مقام عراقی اعلام کرد که در عملیات باریشا “ابو الیمان”، از سرکرده‌های امنیتی بزرگ داعش، ابو سعید العراقی، غزوان الراوی و ابو محمد الحلبی در کنار ابوبکر بغدادی به هلاکت رسیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.