روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > افتتاح یک مدرسه سه‌کلاسه در باغملک
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیر آموزش و پرورش باغملک از افتتاح یک مدرسه سه کلاسه با اعتبار 183 میلیون تومان در این شهرستان خبر داد.

مختار نیک‌مقام اظهار کرد: مدرسه سه‌کلاسه شهید گلابوند گلابوندان باغملک با اعتباری بالغ بر 183 میلیون تومان افتتاح شد. کلنگ این مدرسه چند پایه اواخر آذرماه سال گذشته زده شده بود که حالا به مدارس ما افزوده شده است.

وی افزود: دبستان شهید گلابوند با 105 مترمربع زیربنا و اعتبار 183 میلیون تومان در قالب طرح برچیدن مدارس کانکسی از محل اعتبارات استانی ساخته شد و با پیگیری‌های انجام شده طی 9 ماه به بهره‌برداری رسید.

مدیر آموزش و پرورش باغملک با بیان اینکه بخش زیادی از فضاهای آموزشی در این شهرستان فرسوده بوده و دارای قدمتی بیش از 40 سال هستند، گفت: در حال حاضر 254 فضای آموزشی و پرورشی برای 18 هزار دانش‌آموز در باغملک وجود دارد.

نیک‌مقام تصریح کرد: در مرکز شهر باغملک و رستم‌آباد متاسفانه بیشترین مشکل را در زمینه فضای آموزشی داریم. چراکه تراکم دانش‌آموزی ما بالا است و فضاهای آموزشی ما نیز محدود هستند.  در این مناطق به شدت به فضاهای آموزشی جدید نیاز داریم. در حوزه‌های میداوود و ابوالعباس نیز مشکل فضای آموزشی داریم. البته شدت مشکلات ما در مناطق مختلف متفاوت است.

وی ادامه داد: به طور مثال در مرکز شهر باغملک حداقل به سه فضای دوازده کلاسه جدید نیاز داریم. در مرکز شهر ابوالعباس به دو مدرسه دوازده کلاسه نیاز داریم، در حوزه میداوود یک مدرسه دوازده کلاسه و یک مدرسه 9 کلاسه نیاز داریم و در حوزه قلعه‌تل نیز به یک مدرسه 9 کلاسه نیازمندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.