روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > تلاش می‌کنیم افشانی شهردار باقی بماند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس شورای شهر تهران عنوان کرد که شخصا کاندیدای شهرداری تهران نمی‌شوم و تلاش می‌کنیم افشانی شهردار باقی بماند.

محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه تا دو هفته آینده شهردار جدید انتخاب و برای دریافت حکم به وزارت کشور معرفی می‌شود، گفت: روند انتخاب شهردار جدید به گونه‌ای است که اعضای شورای شهر در ابتدا هر کدام پنج نفر را معرفی می‌کنند و از این میان پنج نفری که بالاترین رأی را داشته باشند، برنامه‌های خود را در صحن علنی شورای شهر مطرح کرده و در نهایت دو نفر از این میان انتخاب شده و از بین دو نفر نیز شهردار تهران انتخاب می‌شود.

وی در پاسخ به این سول که آیا خود شما نیز کاندیدا هستید؟ تصریح کرد: شخصا خودم را کاندید نمی‌کنم اما پیش از این در مورد اینکه آیا اعضای شورای شهر می‌توانند کاندیدا شهرداری شوند یا نه صحبت کرده و به نتیجه رسیده بودیم و حالا در جلسه هم اندیشی فردا در مورد اینکه اعضای شورا نیز می‌توانند کاندیدای شهرداری شوند یا نه، صحبت خواهیم کرد، اما قبلا قرار بر این بود که کسی از اعضا از شورا خارج نشود و در این مورد تصمیم‌گیری می‌کنیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار تهران براساس قانون تا ۲۴ آبان ماه در پست خود باقی می‌ماند و با جدیت به کار خود ادامه می‌دهد، اظهارکرد: امیدوارم فرآیند انتخاب شهردار به گونه‌ای باشد که نیازی به انتخاب سرپرست نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افشانی شانسی برای باقی ماندن در شهرداری دارد یا نه؟ گفت: طرحی با امضای ۹۶ نماینده و با قید دو فوریت مطرح شد که یک فوریت آن به تصویب رسید و حالا به صورت عادی می‌تواند در کمیسیون‌ها بررسی شود ولی با توجه به اینکه طرح‌ها و لوایح زیادی در مجلس است،‌ امیدواریم بتواند این موضوع بررسی شود. همچنین در مجلس با ۵۰ امضاء طرحی از نوبت عادی می‌تواند خارج شود و در صحن مجلس مطرح شود که برخی نمایندگان این موضوع را پیگیری می‌کنند و اگر تلاششان به نتیجه برسد، انتخاب شهردار را متوقف می‌کنیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم افشانی شهردار باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.