روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > بایدن در ایالت کلیدی ویسکانسین از ترامپ جلو است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رای‌دهندگان ویسکانسین که از نحوه مدیریت آمریکا ناراضی هستند، با دیوار مرزی مخالفند و معتقدند تعرفه‌ها به اقتصاد لطمه می‌زند، به عملکرد ریاست جمهوری ترامپ نمره منفی دادند. طبق نظرسنجی فاکس نیوز، این امر تقویت نامزدهای دموکرات در رقابت انتخابات ۲۰۲۰ را در پی دارد.

 به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ با ۹ درصد از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پیشی گرفته است تا حمایت‌هایشان به ۴۸ درصد مقابل ۳۹ درصد برسد. برنی سندرز هم با پنج پله اختلاف از ترامپ جلو است و به ۴۵ درصد مقابل ۴۰ درصد رای رسیده است. فاصله الیزابت وارن با ترامپ هم چهار درصد بیشتر شد و ۴۵ درصد مقابل ۴۱ درصد شد. در هر مورد، ۱۳-۱۴ درصد رای‌دهنده مردد یا از حامیان حزب دیگری وجود داشت و آرای آن‌ها هم می‌تواند سمت و سوی انتخابات را تغییر دهد.

در هر کدام از این مقایسه‌ها، ترامپ ۴۱ درصد یا کمتر رای گرفت و این میزان رای از ۴۷ درصدی که او را در سال ۲۰۱۶ در این ایالت به پیروزی رساند، کمتر است. در همین حال هیچکدام از دموکرات‌ها هم به ۵۰ درصد نرسیدند. نامزدهای دموکرات بیشتر حمایت‌ها را مدیون رای‌دهندگان خانم و کسانی با تحصیلات دانشگاهی هستسند. ترامپ در میان مردان سفیدپوست بدون تحصیلات دانشگاهی و مسیحیان انجیلی محبوبیت دارد.

تعداد رای‌دهندگانی که از ترامپ با ساخت دیوار در مرز مکزیک حمایت می‌کنند ۷۳ درصد است و مخالفان این طرح از بایدن ۷۶ درصد حمایت می‌کنند. رای‌دهندگانی که معتقدند تعرفه‌ها به اقتصاد لطمه می‌زند از بایدن ۶۱ درصد حمایت می‌کنند و از ترامپ ۶۵ درصد.

ترامپ با اختلافی کمتر از یک درصد، هیلاری کلینتون را سال ۲۰۱۶ در ایالت ویسکانسین شکست داد و اولین جمهوری‌خواهی شد که از ۱۹۸۴ در این ایالت به پیروزی می‌رسد. ۹۲ درصد از حامیان کلینتون اکنون از بایدن حمایت می‌کنند، در حالی که ۸۳ درصد از حامیان ترامپ با او مانده‌اند. ۴۳ درصد از رای‌دهندگان با روشی که اکنون کشورشان اداره می‌شود، موافق هستند و ۵۵ درصد ناراضی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.