روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > تشکر حق شناس از شهرداری تهران برای خدمت رسانی به زائران
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور ۲۳۹۵ نفر از پرسنل شهرداری‌های رشت ، همدان، قم، کاشان و …. در کشور عراق برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی گفت: ۱۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری تهران در راستای همین خدمت رسانی درشهرهای کربلا، نجف و کوفه به ارائه خدمت بین زائرین مشغول هستند.

محمد جواد حق شناس در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در ارائه گزارشی از سفر خود به کربلای معلی و اقدامات شهرداری تهران در این شهر گفت: در راستای ماموریتی که شورای اسلامی شهر تهران به من واگذار کرده بود با هماهنگی‌های ریاست شورا روز پنجشنبه به اتفاق شهردارتهران و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، به دعوت مسئولان عتبات نجف و کربلا برای بازدید از روند تلاش شهرداری تهران و شهرداری‌های سایر کلان شهرها که نیرو به شهرهای کربلا و نجف و کوفه اعزام کرده بودند به کشور عراق سفر ۴۸ ساعته‌ای را داشتیم.

وی افزود:‌فرصتی فراهم شد تا حضور نیروهای شهرداری تهران که تعداد آنها یک هزار و ۳۵۰ نفر است، و به صورت داوطلبانه اعزام شده‌اند، برسیم. همچنین از سایر شهرداری‌های کشور نیز ۲۳۹۵ نفر به شهرهای کربلا و نجف و کوفه برای خدمت رسانی بر اساس توافقات با عتبات و تقسیمات وزارت کشور اعزام شدند.

وی ادامه داد: نیروهای شهرداری تهران، در  شهر کربلا با ۹۰۰  نفر و دو شهر نجف و کوفه مجموعا ۴۵۰ نفر به ارائه خدمات به زائرین امام حسین (ع) می‌پردازند.

حق شناس گفت:‌ در دیدارهای رسمی با مسئولین عتبات هم در کربلا و هم در کوفه و نجف نشست‌های متعددی برگزار شد. در فرودگاه نیز سرکنسولگری گزارشی را ارائه کردند که مجموعا رضایت جدی از شهرداری تهران و عملکرد همکاران ما وجود داشت.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وقوع سیل در کربلا و نجف گفت: این سیل آسیب قابل توجهی داشت اما با تلاش فراوان توانستند نیروها خود را آماده کنند و در راستای ماموریت‌های محوله کمک بسزایی برای کنترل این حادثه انجام دهند.

وی تاکید کرد:‌ در اینجا از نیروهای پشتیبانی از شرکت شهر سالم، سازمان بهشت زهرا ، آتش نشانی و حضور نیروهای درمانی برای سیتسم درمان کارکنان اعزامی تشکر می‌کنم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه یک موکب در میان راه توسط برادران بسیج شهرداری تهران فعال شده است، افزود: امسال و سال گذشته از طریق کمک‌های مردمی این موکب شکل گرفته است. صدور نزدیک به یک میلیون و ۶۰۰ هزار ویزا برای ایرانیان نشان از علاقه‌ی مردم کشورمان برای حضور در این راهپیمایی باشکوه است اما امسال به دلیل مشکلاتی که در ارز به وجود آمد تعداد زائرین کمتر شد با این حال فضای خدمت دهی داوطلبان و عاشقانه گروهها و مراجع به شدت گسترده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.