روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > افتتاح اولین طرح آبیاری کم فشار در رامشیر
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر از افتتاح اولین طرح آبیاری کم فشار در این شهرستان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این طرح از هدررفت ۶۰ درصدی آب در مزارع رامشیر جلوگیری می شود.

محسن احمدی اظهار کرد: اولین طرح آبیاری کم فشار در سطح  ۲ هکتار از باغات روستای تلتلیه شهرستان رامشیر و با ایجاد مخزن و لوله دریچه دار (هیدروفلوم) برای هر قطعه زمین و با دریچه های ایجاد شده بر روی هر خط اجرا شده است.

وی ادامه داد: هزینه کل این طرح ۱۵۸ میلیون ریال است که ۱۱۶ میلیون ریال آن اعتبارات بلاعوض دولت و باقی اعتبارات مورد نیاز برای اجرای آن توسط کشاورز تامین شده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی رامشیر با اشاره به اهمیت مصرف بهینه آب در بخش های مختلف به ویژه در بخش کشاورزی تصریح کرد: با اجرای این طرح از هدر رفت ۶۰ درصدی آب در منطقه جلوگیری خواهد شد.

احمدی عنوان کرد: استفاده از سیستم های نوین آبیاری و کاهش بکارگیری روش آبیاری غرقابی مورد حمایت ویژه دولت است و ما نیز از اجرای چنین طرح هایی در شهرستان به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: آبیاری کم فشار روش جدیدی است که در آن با استفاده از فشار آب موجود در لوله های آبرسانی مزرعه و با ایجاد فشار کم با ریزش آب درون یک مخزن کوچک مانند لوله جدار و با اتصال به لوله موتورخانه بدون نیاز به استخر و پمپاژ به مزارع آبرسانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.