روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > اجتماعی > هوای تهران و شمال کشور سرد تر می شود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی روند فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور طی دو روز آینده (۶ و ۷ آبان ماه) از کاهش دما ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما در شمال و شمال شرق کشور و کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای در دامنه‌های جنوبی البرز ، مرکز و شرق کشور خبر داد.

احد وظیفه اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، امروز (۵ آبان ماه) سامانه بارشی به‌صورت رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید در نوار شمالی کشور در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، در نواحی شمالی خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های غربی البرز، تهران، قم و سمنان فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه بارش برف در ارتفاعات البرز دور از انتظار نیست، گفت: امروز(۵ آبان ماه) رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید، در نواحی جنوب و جنوب غربی کشور در استان‌های بوشهر، هرمزگان، خوزستان و در پاره‌ای نقاط در استان فارس و با شدت کمتر در دامنه‌های زاگرس شمالی و مرکزی در استان‌های مرکزی، همدان، لرستان، غرب اصفهان، غرب یزد ، چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های بارانی فردا

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: فردا (۶ آبان ماه) بارش باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید در نواحی شمال شرقی کشور شامل استان‌های خراسان رضوی و برخی نقاط خراسان شمالی، در دامنه‌های شمالی البرز در گیلان، مازندران و گلستان، در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، قم، مرکزی و سمنان، در نواحی جنوبی کشور در هرمزگان و جنوب فارس و در نواحی مرکزی کشور در استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با اشاره به اینکه فردا (۶ آبان ماه) برای ارتفاعات البرز و خراسان شمالی بارش برف انتظار می‌رود، تاکید کرد: امروز و فردا (۵ و ۶ آبان ماه) کاهش دمای ۱۰ تا ۱۵ درجه‌ای دما برای شمال و شمال شرق کشور و کاهش دمای ۶ تا ۱۰ درجه‌ای برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: خیزش گرد و خاک امروز (۵ آبان ماه) برای نواحی غرب و جنوب غربی کشور همچنین امروز و فردا (۵ و ۶ آبان ماه) در شمال شرق و شرق کشور در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان و همچنین در برخی از نقاط کرمان انتظار می‌رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه امروز و فردا (۵ و ۶ آبان ماه) دریای خزر و نواحی غربی خلیج فارس به‌ویژه سواحل خوزستان و بوشهر مواج و طولانی خواهد شد، گفت: پس‌فردا (۷ آبان ماه) بارش با شدت کمتر در شمال شرق کشور در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی همچنین در برخی نقاط اصفهان، یزد، کرمان، جنوب فارس و هرمزگان به‌صورت رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید فعال خواهد بود و در روز دوشنبه (۸ آبان ماه) در نواحی مرکزی و شرقی تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان با اشاره به شرایط آب و هوایی تهران اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۶ آبان ماه) ابری همراه با کاهش دما و مه صبحگاهی، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۱۴ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین آسمان پایتخت در روز دوشنبه (۷ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۱۶ و ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.