روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > ایران > مهاجری: جریان سوم یک «نمایش سیاسی» است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یک فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه جریان سوم یک «نمایش سیاسی» است، گفت: کسانی که ادعا می‌کنند جریان سوم هستند، بخش‌های بریده از اصولگرایان یا اصلاح‌طلبان یا ملغمه‌ای از این دو جریان بوده و جریان سوم مستقل نیستند.

 محمد مهاجری با اشاره به اینکه موضوع شکل‌گیری جریان سوم که نه راست باشد و نه چپ سال‌های طولانی است که مطرح می شود، اظهار کرد: اما در مقام عمل هیچ اتفاق خاصی رخ نداده و اگر هم جریانی از عنوان سوم استفاده کرده است یا ملغمه‌ای بوده از دو جریان اصلاح‌طلب و اصولگرا یا از بخش‌های بریده‌ این دو جریان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: اکنون هم تصور من این است که جریان سوم یک «نمایش سیاسی» است. احتمالا عده‌ای به دنبال راه‌اندازی مغازه سیاسی هستند تا کاسبی جدیدی راه بیندازند و برای اینکه کاسبی آنها بگیرد، ادعا می کنند جنسی که می‌فروشند متفاوت است و در واقع آنها جدا از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان، جریان سوم هستند.

این فعال رسانه‌ای در ادامه با بیان اینکه براساس رصدی که از فضای سیاسی کشور دارم جریان واقعی سومی در کشور ظهور نکرده است، تصریح کرد: کسانی که ادعا می‌کنند جریان سوم هستند، بخش‌هایی از دو جریان اصلی کشور بوده یا ملغمه‌ای از دو جریان که من برای آنها اصالتی مستقل قائل نیستم. احمدی‌نژاد و قالیباف هر دو اصولگرا هستند و اصلاح‌طلبان هم در میان خود گرایش‌های مختلف داشته و جریان سوم مستقلی نیستند.

مهاجری در پایان درباره احتمال همکاری قالیباف و احمدی‌نژاد برای انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: احمدی‌نژاد به لحاظ تجربی ثابت کرده است که عادت دارد پا روی دوش دیگران گذاشته و بالا برود و سپس زیر آن بزند. بعید می‌دانم قالیباف آنقدر ساده باشد که نردبان احمدی ‌نژاد شود. احمدی نژاد هم به کسی کولی نمی‌دهد؛ اگر به کسی هم کولی بدهد، به قالیباف کولی نمی‌دهد. احتمال همکاری این دو از نظر من نزدیک به محال است. احمدی نژاد اهل مشورت و همکاری سیاسی نیست و قالیباف هم روحیه نظامی داشته و نگاه بالا به پایین دارد.

یک دیدگاه برای “مهاجری: جریان سوم یک «نمایش سیاسی» است”

  1. جریان سوم شهروندی جریان تغییر اندیشه‌‌ها‌‌، نگرش‌‌ها و روش‌‌ها و سومین جریان کشوراست جریان فکری ، فرهنگی مدنی است که با محوریت شهروند و بر مبنای حقوق بشر و شهروندی بنیانگذاری شده و نه در زیرمجموعه دو جریان اصولگرا یا اصلاح طلب و نه مخالف آنها بلکه در کنار این دو جریان فعالیت می کند و دارای تفاوت هایی با دو جریان مذکور درماهیت ،گفتمان ،اصول ،اهداف، ساختار ،راهکارها و نوع فعالیت است که موجب تمایز جریان سوم شهروندی با جریان های اصولگرا و اصلاح طلب می باشد. جریان سوم شهروندی هدف غایی خود را تحقق دولت حقوقی که مبشر تحقق حقوق بشر و شهروندی ، قانون مداری ، برابری ، آزادی ، تکثرگرایی ، شایسته سالاری ، عدالت اجتماعی ، تعهد، شفافیت ، تنوع ، مطالبه گری ، پاسخ گویی ، صلح ، توسعه ، مدارا ، بردباری ، مهرورزی ، نفی تبعیض ، عدم خشونت ، ارتقا مسئولیت پذیری شهروندان ، رعایت حقوق زنان و کودکان و کرامت انسانی را در اعمال پروسه متکامل گام به گام روشنگری ، توانمند سازی شهروندان ، سازواری ( ائتلاف) مدنی ، فرمان مدنی ، بازنگری همه جانبه قانون اساسی ، انتخابات شفاف،آزاد و عادلانه ، انتخاب و انتصاب مدیران توسعه یافته بشرح ذیل می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.