روزان | اخبار ایران و جهان > سیاست > بین المللی > انتظار مسکو از آنکارا برای اجرای تفاهمات ادلب ظرف ۲۴ ساعت
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مسکو در واکنش به ابتکارعمل دولت سوریه درخصوص برقراری آتش‌بس در استان ادلب اعلام کرد، از آنکارا انتظار دارد توافق‌نامه‌های مربوط به خروج نظامیان و تسلیحات از این استان را ظرف ۲۴ ساعت کاملا اجرایی کند.

 به نقل از سایت النشره، رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه به خبرنگاران گفت، به منظور برقراری ثبات در وضعیت این کشور و در راستای حمایت از مذاکره بین‌المللی آستانه پیرامون سوریه، بشار اسد،‌ رئیس جمهوری این کشور تصمیم گرفت آتش‌بس برقرار و هرگونه حملات در منطقه درگیری در ادلب را از نیمه شب دوم اوت ۲۰۱۹ متوقف کند.

وی ادامه داد: مسکو در واکنش به این طرح انتظار دارد، طرف ترکیه‌ای به صورت تمام و کمال بندهای توافق‌نامه سوچی را به حالت اجرا درآورد که بر خروج نیروهای نظامی و تسلیحات از منطقه عاری از سلاح، توقف حملات و باز کردن مسیر خودروها میان دمشق و حلب تصریح دارد.

لاورنتیف، فرستاده روسیه به سوریه نیز در این باره تاکید کرد: مسکو آماده کمک به آنکارا در اجرای تعهداتش در منطقه ادلب برای کاهش تنش است.

وی افزود: طبق یادداشت تفاهم سوچی ترکیه تعهد به خارج کردن افراد مسلح از مناطق مشخص در ادلب را داده و اگر نمی‌توانند به تنهایی این کار را انجام دهند می‌توانند روی کمک ما حساب کنند.

لاورنتیف تاکید کرد: روسیه به مخالفان سوریه همچنین پیشنهاد کمک به مبارزه با هیئت تحریر الشام و دیگر گروه‌های تروریستی در ادلب را داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.