روزان | اخبار ایران و جهان > جامعه > ورزشی > ملی‌پوش والیبال: باور داریم که به هدفمان در جام ملت‌ها می‌رسیم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بازیکن تیم ملی والیبال بانوان ایران معتقد است آمادگی تکنیکی و ذهنی را لازم برای حضور در جام ملت‌های آسیا دارند.

 به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال بانوان ایران ۲۷ مرداد ماه اولین دیدار خود رد جام ملت‌های زنان آسیا را برابر کره جنوبی انجام می‌دهد. ملی پوشان ایران در حال حاضر ۱۰ مرحله اردوی آماده سازطی پشت سر گذاشتند و اواخر تیرماه برای کسب آمادگی بیشتر به تورنمنت مکرواسی اعزام  و قهرمان شدند. آنها ۵ تا ۱۵ مرداد ماه آخرین اردوهای خود را برگزار می‌کنند و بعد از آن نیز راهی مسابقات می‌‍‌شوند. مونا آشفته، بازیکن تیم ملی در گفت‌وگو با ایسنا به تورنمنت کرواسی اشاره کرد و گفت: ۲۴ تیم در این تورنمت حضور داشتند و سطح مسابقات خیلی خوب بود. چهار بازی در مرحله گروهی انجام دادیم و در نیمه نهایی با چین بازی کردیم. در فینال هم تیم آمریکا را بردیم.

او در این مورد افزود: سطح مسابقات کمک زیادی به ما کرد؛ مخصوصا دو بازی آخر که به  قول مربی‌مان به اندازه چند اردو بود. علاوه براین زودتر از شروع تورنمنت به اسلوونی رفتیم و دو بازی تدارکاتی دیگر انجام دادیم.

ملی‌پوش والیبال با اشاره به کیفیت تیم دانشگاهی آمریکا بیان کرد: درست است حریفمان در فینال  تیم دانشگاهی آمریکا بود ولی آنقدر سطح بالایی داشت که به ما کمک کند. اینکه چه تیمی روبه‌رویمان قرار می‌گیرد خیلی مهم نیست چرا که قرار گرفتن رد شرایط مسابقه و اسرس آن کمک زیادی به ما می‌کند. البته تیم هر چه قوی تر باشد بهتر است اما تیم‌هایی هم که با آنها بازی کردیم سطح خوبی داشتند.

او در مورد میزان آمادگی تیم ملی پیش از شروع مسابقات گفت:  آنگونه که مربیانمان گفتند ۷۰‌درصد راه را آمدیم  و ۳۰ درصد دیگر را در آخرین اردو و هنگام اعزام به دست می‌آوریم. به نظرم بقیه این آمادگی از نظر ذهنی است که تا چه اندازه برای خودمان را برای رسیدن به هدفمان باور کنیم چون همه تکنیک خوبی داریم.

ملی‌پوش والیبال در پاسخ به این سوال که‌آیا از نظر ذهنی آمادگی لازم را دارید؟ بیان کرد : به نظرم تا الان به این باور رسیدم که توانایی لازم برای رسیدن به هدفمان را داریم اما باز هم باید در شرایط مسابقات قرار بگیریم.

آشفته در پاسخ به این سوال که تورنمنت کرواسی چقدر به آمادگی ذهنی‌تان کمک کرد؟ گفت: همین که در این تورنمنت قهرمان شدیم بازیکنان انگیزه و امید پیدا کردند و فهیدیم که می‌توانیم به هدفمان برسیم. به طور کلی امسال از نظر ذهنی با سال‌های گذشته فرق کردیم و بهتر شدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.