«معصومه ابتکار»، معاون امور زنان رئیس جمهور، درباره موضوع حکم تساوی دیه زن و مرد و اظهارات مطرح شده در این خصوص که پیش از این نیز تساوی دیه تصویب شده بوده و این موضوع امر جدیدی نیست، گفت: حکم وحدت رویه در تساوی دیه حکمی جدید بوده و خوشبختانه لازم‌الاجراست و به عنوان قانون تلقی می شود.

وی تاکید کرد: از سال گذشته لایحه‌ای را برای اصلاح قانون موجود در ارتباط با بحث دیه و تساوی دیه زن و مرد از طرف معاونت امور زنان ریاست جمهوری به دولت پیشنهاد داده‌ایم که در حال حاضر در کمیسیون لوایح دولت است.

معاون امور زنان رییس‌جمهور بیان کرد: امیدواریم با این حکم وحدت رویه در خصوص دیه در بررسی و تعیین تکلیف آن لایحه نیز تسریع شود.

ابتکار در خصوص ورود زنان به استادیوم‌ها با بیان این که در دولت دوازدهم اقدامات قابل توجهی در این خصوص انجام شده و شرایط در قیاس با قبل تغییرات جدی داشته است، گفت: شاهد بودیم در موقعیت هایی درهای استادیوم‌ها به روی بانوان باز شد و باز هم ما با همکاری وزارت ورزش در حال تلاش برای بهبود در این حوزه هستیم.

ابتکار در پاسخ به سوالی درباره این که برخی مخالف حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند، گفت: در این موارد مصداقی ورود می‌شود و گاهی از اساس ورود نمی‌کنند و یا اطلاعات صحیحی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

معاون امور زنان رئیس جمهور در پایان گفت: هم پیش از این و هم در حال حاضر در این خصوص مذاکراتی با انجمن های هواداران صورت گرفته است. انجمن‌های هواداران بسیار می‌توانند در جهت ایجاد فضای مناسب در جهت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها کمک کنند./ برنا