روزان | اخبار ایران و جهان > خوزستان > پروژه‌های شهری اهواز با سرعت و کیفیت بهتری اجرا شوند
استاندار خوزستان خواستار شد:
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

استاندار خوزستان بر لزوم اجرای بهتر و باکیفیت‌تر پرو‌ژه‌های شهری اهواز تاکید کرد.

غلامرضا شریعتی در مراسم افتتاح همزمان مسیر ارتباطی جنوب به شمال بلوار پاسداران و فاز دوم تقاطع غیر همسطح شهید کجباف (محور L 200) که امروز (25 خردادماه) در اهواز برگزار شد، با بیان اینکه اجرای این پروژه خوب بوده اما پیشرفت کندی داشته است، اظهار کرد: اجرای پروژه‌هایی که باعث تسهیل در حمل و نقل شهری و ممانعت از ترافیک زائد ‌می‌شوند، به توسعه‌یافتگی شهر کمک می‌کند و استانداردهای شهر را بالا می‌برد.

وی افزود: این کار میسر نمی‌شود مگر اینکه همه در کنار اعضای شورا و شهرداری باشیم تا بتوانیم کارهای زیاد عقب‌مانده در اهواز را به سرانجام برسانیم.

استاندار خوزستان گفت: کلان‌شهر اهواز پیشانی استان خوزستان و یکی از شهرهای مهم کشور است. هر چه زیرساخت‌های توسعه شهری و روان بودن حمل و نقل بیشتر شود، رغبت به زندگی در این شهر بیشتر می‌شود. اینکه می‌گوییم مهاجرت و فرار نیروهای آموزش دیده از اهواز وجود دارد، باید توجه داشت که با فراهم کردن شرایط مناسب و بالا بردن استانداردهای زندگی، زندگی مردم بهتر می‌شود که ماندگاری نیروهای ماهر و تحصیلکرده در اهواز را در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: این پروژه مهم‌ترین پروژه شهرداری است و به آن توجه ویژه‌ای شده است. امیدواریم سرپرست شهرداری اهواز با تمرکز بیشتر در حوزه شهری، موجب شود پروژه‌ها فعال‌تر و سریع‌تر پیش بروند.

شریعتی بیان کرد: باید همه در کنار هم باشیم و هم‌افزایی داشته باشیم تا اعضای شورا و شهرداری بتوانند خدمات بهتری به مردم ارائه دهند. انتظار می‌رود اعضای شورا و شهرداری اهواز پروژه‌هایی اجرا کنند که مردم، تسهیل در حمل و نقل شهری، توسعه شهر و بالا رفتن استاندارها لمس کنند. همچنین باید پروژه‌های شهری با سرعت و کیفیت بهتری اجرا شوند.

وی عنوان کرد: این پروژه باید امسال به صورت کامل به بهره‌برداری می‌رسید اما هنوز 35 درصد آن باقی مانده است که امیدواریم در یک سال باقی‌مانده این 35 درصد نیز به اتمام برسد.

استاندار خوزستان در خصوص آخرین وضعیت اجرای پروژه مترو اهواز، گفت: مترو به بودجه‌ای فراتر از توان شهرداری نیاز دارد. پیش از این، دولت و شهرداری هر کدام سهمی برای اجرای این پروژه داشتند که دولت تقریبا 80 درصد سهم خود را پرداخت کرده اما شهرداری در طول 12 سال گذشته نتوانسته سهم کامل خود را پرداخت کند. اکنون نیز شهردارها در حال تلاش هستند از طریق املاک و دارایی‌ها کار را پیش ببرند.

وی ادامه داد: دولت در این مسیر کمک می‌کند که امیدواریم کار انجام شود تا پروژه مترو اهواز فعال‌تر شود. تلاش بر این است از طریق اوراق مشارکت یا دارایی‌ها کار پیش برود. همچنین عزم پیمانکار برای اجرای این پروژه باید بهتر شود؛ نسبت به اراده پیمانکار واقعا گله‌مند هستیم. درست است مشکلاتی وجود دارد اما اراده وی نیز باید جدی‌تر شود. پیمانکار بسیاری از قول‌ها را اجرا نکرده که باید این مسائل اصلاح شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.