کدخبر :
45409
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۲:۵۷

شناسایی شبح سارق آرایشگاه های زنانه/ اعتراف متهم شیشه ای به سرقت

روزان نیوز-جوان شیشه ای با حمله به آرایشگاه های زنانه، از مشتریان زورگیری می کرد.

جوان شیشه ای که با حمله به آرایشگاه های زنانه، از مشتریان زورگیری می کرد و با ترساندن مشتری ها با اسپری گاز اشک آور آنها را مجروح می کرد توسط کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبر نگار مهر، ۱۱ شهریورماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت به عنف از یک آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی به کلانتری ۱۰۶ نامجو اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد فردی تنومند با تهدید چاقو و اسپری اشک آور اقدام به سرقت اموال باارزش صاحب آرایشگاه کرده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران  بزرگ قرار گرفت.

صاحب آرایشگاه زنانه با حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: داخل آرایشگاه بودم؛ به دلیل نداشتن مشتری قصد تعطیلی آرایشگاه را داشتم که ناگهان یک مرد حدودا ۳۵ ساله، بلندقد و تنومند با چاقو داخل آرایشگاه شد و با تهدید چاقو اعلام داشت «هرچه پول داری بده» و در ادامه اقدام به گرفتن کیف دستی ام حاوی وجه نقد، عابربانک و گوشی تلفن همراهم کرد؛ پس از سرقت کیف دستی به سرعت از مغازه خارج و با یک دستگاه موتورسیکلت از محل دور شد.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده ی سرقت به عنف از آرایشگاه زنانه در خیابان سبلان شمالی، شکایت های مشابه دیگری به پلیس آگاهی ارجاع شد که در تمامی آنها فردی تنومند با تهدید چاقو و افشانه وارد آرایشگاه های زنانه شده و حتی در چندین نوبت با ضرب و شتم خانم های حاضر در داخل آرایشگاه های زنانه اقدام به سرقت طلا و جواهرات، وجوهات نقد، گوشی های تلفن همراه و دیگر اموال همراه آنها کرده بود .

یکی از شکات در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ۱۷ شهریورماه  داخل آرایشگاه  بودم که ناگهان مرد جوانی با چاقو و افشانه داخل آرایشگاه شد و با تهدید و فریاد زدن اقدام به سرقت زنجیر و پلاک طلا، گوشی تلفن همراه، کیف حاوی مبلغ ۶۰۰ هزار تومان کرد؛ این شخص در حین ارتکاب سرقت و در حالیکه قصد کمک خواستن از اهالی را داشتم، اقدام به پاشیدن افشانه به صورت و دهانم کرد و پس از سرقت با یک دستگاه موتورسیکلت از محل دور شد.

خانم جوان دیگری نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه دو نفر از دوستانم داخل آرایشگاه زنانه ... در خیابان مهرآور بودیم که ناگهان یک مرد قوی هیکل وارد آرایشگاه شد و با تهدید چاقو و افشانه، ضمن پاشیدن افشانه به صورت ما اقدام به سرقت طلا و جواهرات همراهمان شامل گردنبند، النگو و همچنین گوشی های تلفن همراه من و دوستانم کرد.

با توجه به اهمیت موضوع، تیم ویژه ای از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مسئول رسیدگی به این پرونده شدند.

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهم، طرح جداگانه ای برای دستگیری فروشندگان اموال مسروقه در محدوده منطقه شوش تهران از سوی پلیس آگاهی تهران به مرحله اجرا گذاشته شد که طی دستگیری یک نفر از این افراد ، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و توقیف شد؛ در بررسی گوشی های مسروقه به دست آمده، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که گوشی ها متعلق به خانم هایی است که پرونده سرقت به عنف آنها در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در حال رسیدگی است.

با انتقال فروشنده ی گوشی های تلفن همراه مسروقه به پایگاه سوم پلیس آگاهی، وی صراحتا در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که گوشی های مسروقه را از یکی از مجرمین سابقه دار به نام «امین» دریافت کرده است.

با بهره گیری از سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی «امین . ش» (متولد ۱۳۶۳) به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در ارتکاب جرایم مختلف شدند که بارها به اتهام ایراد صدمه بدنی، سرقت به عنف، نگهداری غیرمجاز سلاح، تخریب و ... دستگیر و روانه زندان  شده بود.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تصویر «امین . ش» از سوی تمامی شکات پرونده سرقت های به عنف از آرایشگاه های زنانه، دستگیری «امین» در دستور کار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرانجام پس از شناسایی دقیق مخفیگاه «امین . ش» در محدوده میدان خراسان – خیابان خاوران ، در ساعت ۰۷:۳۰ روز ۲۱ آذرماه  عملیات دستگیری وی انجام شد ؛ امین با اطلاع از حضور کارآگاهان قصد داشت تا از طریق مسیری که برای فرار خود پیش بینی کرده بود، از طبقه چهارم یک مجتمع مسکونی متواری شود که کارآگاهان  پایگاه سوم آگاهی در حالیکه وی قصد داشت تا با بکارگیری سلاح سرد از دست آنها متواری شود، او را دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

«امین . ش» که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه پیدا ، پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به چندین فقره سرقت بعنف از آرایشگاه های زنانه اعتراف و در اظهارات اولیه عنوان داشت: سرقت از آرایشگاه های زنانه را قبول دارم ؛ در ساعات خلوتی روز ، با چاقو و اسپری اشک آور وارد آرایشگاه های زنانه می شدم و با تهدید و زور اقدام به سرقت طلا ، پول ، گوشی تلفن همراه و هرآنچه به چشمم می خورد ، می کردم ؛ .... ؛ در محدوده شرق تهران ، آرایشگاه های زنانه را شناسایی و آنها را سرقت می کردم ؛ ... .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر متهم پرونده با قرار قانونی و جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و در اولین مرحله از تحقیقات، مواجه حضوری مابین متهم و تعدادی از شکات انجام و تمامی شکات موفق به شناسایی کامل و صد درصدی متهم پرونده شدند.

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: از کلیه شکات و مالباختگانی که به هر دلیل اقدام به طرح شکایت در خصوص وقوع سرقت های به عنف مشابه نکردند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم پرونده و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

 

نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال