کدخبر :
45408
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۲:۵۵

آغاز قرعه‌کشی «وام ضروری» 3 میلیون تومانی بازنشستگان، فردا

روزان نیوز- 250 هزار نفر وام قرض الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: قرعه کشی وام های ضروری بازنشستگان فردا با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام خواهد شد و 250 هزار نفر وام قرض الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می کنند.

عباس رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد اظهار کرد: در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ایم که پرداخت وام ضروری از جمله آنهاست.


وی افزود: وام‌های ضروری از سال 77 کلید خورد ولی اعتبارات تخصیصی مربوط به آن اندک بود. در سال 77، به 30 هزار نفر وام 318 هزار تومانی تعلق گرفت و پس از آن سالانه افزایش یافت.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال 92، 40 هزار نفر از وام استفاده کردند و اعتبار تخصیصی 40 میلیارد تومان بود گفت: سال 1393 این اعتبار به 400 میلیارد تومان رسید. سال گذشته این اعتبار به 500 میلیارد تومان افزایش یافت و 250 هزار نفر از وام استفاده کردند.
رشیدی ادامه داد: امسال با رشد 50 درصدی اعتبارات، این میزان به 750 میلیارد تومان رسید و مبلغ وام به 3 میلیون تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی یک ماهه 410 هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند که آماری بی‌سابقه محسوب می‌شود عنوان کرد: از 30 آبان برنامه‌ریزی برای انجام قرعه کشی صورت گرفته بود، اما موانعی از سوی بانک عامل وجود داشت که برطرف شده و فردا مراسم قرعه کشی با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام می شود و 250 هزار نفر از این وام استفاده می کنند.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه پس از قرعه کشی در 10 روز اول دی ماه مرحله اول پرداخت ها انجام می شود گفت: تامین اعتبار وام در شش مرحله با بازه زمانی دوماهه انجام می شود.

به گفته وی اقساط این وام 90 هزار تومان و 36 ماهه است و کارمزد آن چهاردرصد خواهد بود.

رشیدی با بیان اینکه قریب به یک میلیون نفر تا کنون از این وام استفاده کرده اند گفت: طبیعی است بازنشستگانی که در سال 93 و 94 وام دریافت کرده اند مشمول نخواهند شد.

نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال