کدخبر :
45357
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۹/۲۶ - ۱۱:۰۳

حلب از تروریست ها پاک شد

روزان نیوز-باید حدود 12000 نفر از منطقه حلب تخلیه شوند که بیش از 5000 نفر تروریست هستند.

با اجرای توافق خروج تروریست ها از حلب در سوریه، ژنرال ویکتور پوزنیخر معاون اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که دیگر هیچ موضعی در این شهر تحت کنترل تروریست ها و جنگجویان ضدسوری نیست.
 
به گزارش ایرنا، شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه نیز گزارش داد که کاروان اتوبوس های حامل تروریست و اعضای خانواده آنان که بیش از پنج هزار نفر هستند، برای رسیدن به ادلب باید از گذرگاه امن 25 کیلومتری الامیریه عبور کنند که هشت کیلومتر آن تحت کنترل نیروهای دولتی است.
همچنین بنا به این گزارش، ماموران کمیته بین المللی صلیب سرخ در حال همراهی جنگجویان و تروریست های مجروح هستند. 
 
بنا به این گزارش در مجموع باید حدود 12000 نفر از منطقه تخلیه شوند که بیش از 5000 نفر تروریست و جنگجو همپیمان هستند که بسیاری از غیرنظامیان را به عنوان سپر انسانی مجبور به همراهی کرده اند.
 
همچنین براساس دستور ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نظارت نیروهای این کشور برای خروج امن با استفاده پهپادها و سامانه های کنترل هوایی انجام می گیرد.
 
یک مقام نظامی ارتش سوریه نیز از موافقت تروریست‌ها با خروج 15000 نفر از ساکنان شهرک تحت محاصره فوعه و کفریا خبر داده است.
 
تروریست ها که اطمینان داشتند با میانجیگری برخی کشورهای حامی خود از حلب خارج می شوند، سلاح و مهمات باقی مانده و مقرهای خود در شرق حلب را نابود کردند.
 
آمریکا در صدد بود با فشار بر روسیه عملیات پیشروی ارتش سوریه را متوقف کند ولی مقام های روسی و سوری با تاکید بر لزوم تعیین برنامه زمانی لازم الاجرای خروج تروریست ها و تضمین واشنگتن، موفق شدند این اقدام را عملی کنند.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
|
|
|
نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال