کدخبر :
45304
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۴:۰۳

اعتراض به اجاره پیست دو و میدانی اهواز به شرکت گاز ادامه دارد

روزان نیوز- پیست دو و میدانی خوزستان برای برگزاری یک المپیاد آتش‌نشانی به شرکت گاز استان اجاره داده شده است.


چند روزی است که پیست دو و میدانی خوزستان برای برگزاری یک المپیاد آتش‌نشانی به شرکت گاز استان اجاره داده شده است که با توجه به برنامه هایی که در این پیست انجام می شود، ورزشکاران این رشته نسبت به این موضوع اعتراض نشان دادند و این اقدام را منجر به تخریب پیست می‌دانند.
امیر پیاهو، دارنده نشان نقره 2005 بازی های داخل سالن آسیا و یکی از متعرضان به این اقدام ، اظهار کرد: پیست دو و میدانی ورزشگاه تختی آن قدر کیفیت ضعیفی دارد که تحمل وزن یک گاری را هم ندارد، چه برسد به ماشین 10تن آتش‌نشانی.
وی گفت: مسوولان گفته بودند هیچ آتشی در این پیست روشن نمی‌شود ولی مشاهده کردیم که در پیست بارها آتش‌هایی روشن کردند و حرارت آن به پیست نیز منتقل می‌شود و با این شرایط چیزی از پیست نمی ماند.
وی با بیان این که واگذاری پیست دو و میدانی ورزشگاه تختی به هیات فوتبال، خیانت در حق دو و میدانی و نادیده گرفتن حقوق دوندگان خوزستانی است، افزود: باید مشخص شود با چه هدف و نیتی این پیست قهرمانی که متعلق به قهرمانان ورزشی دو و میدانی است، در اختیار هیات فوتبال و منافع مالی آن قرار گرفته است.
این دونده خوزستانی بیان کرد: ما با سرپرست هیات دو و میدانی استان هیچ مشکلی نداریم و روی صحبت ما با اداره‌کل ورزش و جوانان است که به صورت غیرقانونی پیست دو و میدانی را به هیات فوتبال واگذار کرد، در حالی که هیات دو و میدانی باید متولی آن باشد. در حال حاضر نیز هیات فوتبال به بدترین شکل ممکن از پیست بهره‌برداری می‌کند.
پیاهو عنوان کرد: سرپرست هیات دو و میدانی استان در اهواز نیست و با مدیریت از راه دور نیز نمی‌توان وضعیت حال حاضر دو و میدانی استان را تغییر داد. مدیرکل ورزش و جوانان استان هم اگر تمایل به فعالیت دو و میدانی در خوزستان ندارد، رسما اعلام کند تا دوندگان تکلیف خود را بدانند.
وی با اشاره به در اختیار گذاشتن پیست آموزگار به دو و میدانی‌کاران در مدت زمان برگزاری این المپیاد، گفت: این پیست که در اختیار آموزش و پرورش است نیز به دلیل عدم حفظ و نگهداری، شرایط نامطلوبی پیدا کرده است. به هر حال مدیرانی که تفاوت ورزش قهرمانی و همگانی را نمی‌دانند، چگونه می خواهند از پیست دو و میدانی حفظ و نگهداری کنند؟
این دونده خوزستانی بیان کرد: زمینی که  هیات فوتبال استان برای ما در نظر گرفته است، زمین چمن است و به هیچ وجه مناسب دوندگان نیست؛ دو و میدانی کاران جهت تفریح و اوقات فراغت به پیست نمی روند، بیشتر آن ها قهرمان ایران و آسیا هستند. زمین چمنی که هیات فوتبال به ما داده است، نیمی از آن مخصوص پرتاب دیسک و وزنه است و تمرین کردن در چنین فضایی خطرناک است، ضمن این که اصلا نمی‌توان در چمن دوید.

کلید ‫واژه‌های مطلب:
|
|
|
نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال