کدخبر :
45303
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۹/۲۴ - ۱۴:۰۱

پیش‌بینی برداشت بیش از 20 میلیون شاخه گل نرگس از مزارع بهبهان

روزان نیوز-امسال 20 تا 25 میلیون شاخه گل نرگس از باغات شهرستان بهبهان برداشت شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی بهبهان با اشاره به آغاز برداشت گل نرگس از مزارع بهبهان از 15 آذرماه گفت: با توجه به افزایش سطح زیر کشت نرگس پیش‌بینی می‌شود امسال 20 تا 25 میلیون شاخه گل نرگس از باغات شهرستان برداشت شود.
ابراهیم حسینی ، اظهار کرد: ‌امسال کشت گل نرگس در سطح تقریبا 150 هکتار در بهبهان انجام شد و همچنین حدود 15 هکتار نیز در مجتمع متعلق به منابع طبیعی که معروف به نرگس‌زار است، کشت گل نرگس انجام شده است.
وی با اشاره به افزایش 25 هکتاری سطح زیر کشت گل نرگس در بهبهان نسبت به سال گذشته افزود: ‌سال گذشته 20 میلیون شاخه گل نرگس از سطح 125 هکتار مزارع گل نرگس بهبهان برداشت شد و پیش‌بینی می‌شود امسال از مجموع مزارع گل نرگس این شهرستان بین 20 تا 25 میلیون شاخه گل نرگس برداشت شود و افزایش 5 تا 10 درصدی را در تولید گل نرگس داشته باشیم.
حسینی خاطرنشان کرد: برداشت گل نرگس از مزارع بهبهان از 15 آذرماه ‌به صورت محدود آغاز شده که میزان برداشت قابل ملاحظه نیست اما اوج برداشت گل نرگس در بهبهان از 15 دی ماه آغاز می‌شود و تا نیمه اول بهمن ماه ادامه دارد.
وی با بیان این‌که عمده تولیدات گل نرگس بهبهان به تهران، ‌شیراز و اهواز صادر می‌شود، عنوان کرد: ‌با وجود تلاش باغداران هنوز امکان صادرات مستقیم گل نرگس بهبهان به کشورهای همسایه وجود ندارد. در صورتی که صادرات مستقیم گل نرگس به کشورهای خارجی به جهت ارزآوری که دارد، به نفع باغداران و شهرستان است.
 

کلید ‫واژه‌های مطلب:
|
|
|
نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال