کدخبر :
44488
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۸/۲۷ - ۱۷:۵۱

مصطفي درايتي در گفتگو با «روزان»: برنامه اصلاح‌طلبان در انتخابات 96 حذف تندروهاست

روزان نیوز-جريان اصلاحات بر حفظ اشتراكات خود با اعتدال‌گرايان و اصولگرايان معتدل تاكيد خواهد داشت.

زهره دياني : مصطفي درايتي؛ عضو شوراي مركزي حزب اتحاد ملت در گفتگو با «روزان»، مي‌گويد: جريان اصلاحات با نگاه علمي كه به انتخابات رياست جمهوري دارد بر حفظ اشتراكات خود با اعتدال‌گرايان و اصولگرايان معتدل تاكيد خواهد داشت.

وي تاكيد كرد: براساس استراتژي اصلاح‌طلبان آقاي روحاني بهترين گزينه براي انتخابات رياست جمهوري 96 است و البته طيف گسترده‌اي هم ايشان را در انتخابات همراهي خواهند كرد؛ چراكه كليت نظام و منافع ملي اقتضا مي‌كند كه دولت آقاي روحاني هشت ساله شود تا روندي را كه آغاز كرده ادامه بدهد و نظر و خواسته مردم را تامين كند.

ادامه گفتگو در ذيل مي‌آيد:

* در انتخابات 96 هم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان اجماع مي‌كنند؟

با توجه به اينكه ما دو انتخابات رياست جمهوري و شوراي شهر را پيش رو داريم بنابراين جريان اصلاحات با نگاه علمي كه به انتخابات رياست جمهوري دارد بر حفظ اشتراكات خود با اعتدال‌گرايان و اصولگرايان معتدل تاكيد خواهد داشت. باتوجه به اين تفاوت ممكن است تصميم جديدي اتخاذ شود و ائتلافي منطقه‌اي و شهري ميان اصلاح‌طلبان و اعتداليون و اصولگرايان معتدل شكل نگيرد و به دليل تنوع سلايق و تفاوت‌هايي كه در هر شهر و منطقه وجود دارد شكل‌گيري ائتلاف منتفي شود البته ما تلاش مي‌كنيم روندي را كه در انتخابات اخير داشتيم ادامه بدهيم هرچند كه اصلاحات به آنچه از اين ائتلاف انتظار داشت، نرسيد.

* اعتدال‌گرايان هم بر اين وحدت تاكيد دارند؟

براي اصلاحات مهم اين است كه تلاش كند تندروها از گردونه مديريت كشور حذف شوند؛ چراكه اين طيف تندرو تاكنون ضربه زيادي به منافع كشور زده است، بنابراين اگر اعتدال در مديريت كشور شكل بگيرد مفيدتر از حضور اين تندروها در پست‌هاي مديريتي است.

* بعد از گذشت چند ماه از انتخابات مجلس دهم زمزمه‌هايي از اختلاف نظر ميان برخي گروه‌هاي اصلاح‌طلب شنيده مي‌شود نظر شما در اين خصوص چيست؟

من ادعاي رسانه‌هاي اصولگرا درخصوص وجود اختلاف ميان طيف‌هاي اصلاح‌طلب را تكذيب مي‌كنم. جريان اصلاحات طيف گسترده‌اي است بنابراين عميق تر از آن است كه اظهار نظرهاي اينچنيني موجب انشقاق در اين جريان سياسي شود. براي اصلاح‌طلبان مهم اين است كه روند مديريت كشور رو به توسعه و حل مشكلات باشد اين يك خواسته كلي است كه همه اصلاح‌طلبان بر سر آن توافق دارند، ضمن اينكه براي پيگیري منافع گروهي وقت به اندازه كافي هست.

* ائتلاف اعتدال‌گرايان با اصلاح‌طلبان درون پارلمان را چطور ارزيابي مي‌كنيد؟

باتوجه به اينكه آقاي لاريجاني در وضعيت خاصي قرار گرفته است؛ به طوري كه آزمون جديدي براي ايشان آغاز شده بنابراين به دليل تغييراتي كه در نگاه آقاي لاريجاني ديده مي‌شود ايشان تلاش مي‌كند اعتماد جامعه و جريان‌هاي سياسي كشور را به خود جلب كند لذا ما اميدواريم ايشان به يك بازسازي جدي در مديريت سياسي كشور بپردازد طبيعتا اين انتظار وجود دارد و بايد ديد در آينده چه اتفاقي مي‌افتد.

نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال