کدخبر :
43943
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۸/۱۷ - ۱۰:۴۳

حسين كاشفي در گفتگو با «روزان»: بداخلاق‌هاي سياسي پيام انقلاب را درك نكرده‌اند

روزان نیوز-برخي با بداخلاقي خود را مقابل منافع ملي و نظام جمهوري اسلامي قرار داده‌اند.

فرشاد اعظمي : طي چند هفته اخير و مشخصا بعد از انتخاب وزراي پيشنهادي دولت روحاني از سوي نمايندگان مجلس، موج جديدي از بداخلاقي‌ها عليه نمايندگان مجلس و دولت در رسانه‌هاي نزديك به جريان‌هاي سياسي تندرو و همچنين برخي تريبون‌هاي عمومي كشور آغاز شده است كه مي‌توان ادعاي استمرار تغييرات مجدد در كابينه به‌رغم موضع‌گيري شفاف مجيد انصاري معاون رئيس‌جمهوري را مصداق بارزي از اين مسئله دانست. حسين كاشفي عضو اصلاح‌طلب خانه احزاب در گفتگويي با «روزان» به نقد و تحليل اين بداخلاقي‌ها مي‌پردازد و اعتقاد بر آن دارد كه «دولت به عنوان نماينده ملت مي‌بايست بيش از همگان مسائل مختلف از جمله بداخلاقي‌ها و تخلف‌ها و بي‌قانوني‌ها را پيگيري كند و در اين مسير هيچ تفاوتي بين افراد مختلف قائل نشود تا كسي از مردم احساس تبعيض احساس نكند.»
* در چند هفته اخير شاهد تشديد دوباره بداخلاقي‌ها در فضاي جامعه هستيم. فكر مي‌كنيد اين بداخلاقي‌ها نشان‌دهنده عقب‌نشيني دولت است و يا حكايت از نگراني يك جريان خاص از موفقيت‌هاي دولت دارد؟
متاسفانه يك عده كه شايد اصل و اصول انقلاب را به درستي درك نكرده‌اند و به دنبال منافع شخصي و باندي خود هستند، دائما تلاش مي‌كنند تا مسئله بداخلاقي را كه هيچ گونه قرابتي با ارزش‌هاي انقلاب ندارد، دامن بزنند. انقلابي كه زيربناي آن اخلاق، عدالت و رعايت قانون اساسي كه مهم‌ترين دستاورد انقلاب بوده و هم و غم همه مسئولان و مردم و وفاداران به انقلاب كه بابت آينده نظام جمهوري اسلامي و منافع ملي نگران هستند، باشد. اما ما شاهد آن هستيم كه برخي با بداخلاقي در مسير ديگري قدم برمي‌دارند و با اين رفتارهاي خودخواسته و ناخواسته خود را مقابل منافع ملي و نظام جمهوري اسلامي قرار داده‌اند.
* از نظر شما اين مسئله چقدر با عقب نشيني دولت ارتباط مستقيم و متقابل دارد؟
طبعا دولت به عنوان نماينده ملت مي‌بايست بيش از همگان مسائل مختلف از جمله بداخلاقي‌ها و تخلف‌ها و بي‌قانوني‌ها را پيگيري كند و در اين مسير هيچ تفاوتي بين افراد مختلف قائل نشود تا كسي از مردم احساس تبعيض نكند. دولت مي‌بايست جلوي هرگونه بداخلاقي ايستادگي كند و چه‌بسا باید خيلي زودتر در اين خصوص اقدام مي‌كرد كه اگر چنين اتفاقي رخ مي‌داد هيچ گاه اين زمينه فراهم نمي‌شد تا عده‌اي به سبب بداخلاقي‌هاي مكرر و در مقابل عدم مواخذه و برخورد بدعت جديدي را در جامعه رواج دهند.
* نظر شما درباره بداخلاقي‌های اخير در مجلس و تريبون‌هاي نماز جمعه چيست؟
براي برخورد با بداخلاقي مي‌بايست تمام نهادهاي ذي‌ربط از جمله دولت و مراجع قضائي بدون هيچ گونه تبعيض، ملاحظه و مماشاتي عمل كنند. لذا فرقي ندارد كه اين بداخلاقي در مجلس و در اثر توزيع شبنامه‌ها باشد و يا از سوي كسي در تريبون‌هاي عمومي عليه فرد يا افرادي تهمتي‌ها مطرح شود. طبق قانون تمامي مسئولان و نهادهاي ذي‌ربط قضائي و اجرايي موظف هستند كه در برابر متخلفان و يا ظالمان از حقوق مظلومان و قانون اساسي و منافع ملي دفاع كنند.
* فكر مي‌كنيد اين بداخلاقي‌ها تا كجا ادامه پيدا كند؟
اگر همگان به وظايف خود در جهت اجراي صحيح قانون اساسي عمل كنند و زمينه بروز هرگونه فساد، تخلف، بي‌قانوني و بي‌اخلاقي در جامعه برچيده شود، بدون شك اين بداخلاقي‌ها قبل از فرا رسيدن انتخابات به پايان خواهد رسيد. ولي اگر قرار بر اين باشد كه مجددا بي‌اخلاقي با ملاحظاتي پيگيري شود و در برابر متخلفان مماشات شود، قطعا احساس تبعيض در جامعه گسترش پيدا مي‌كند كه به همراه خود يك احساس ناامني را براي شهروندان خواهد داشت.

نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال