کدخبر :
43386
تاریخ مخابره :   
۱۳۹۵/۸/۶ - ۱۰:۵۰

غلامرضا حيدري در گفتگو با «روزان» مطرح كرد: اعلام حمايت عارف از دانش آشتياني

روزان نیوز-فراكسيون اميد آشتياني را در جلسه راي اعتماد همراهي خواهند كرد.

فرشاد اعظمی : روز گذشته جلسات غيرعلني كميسيوني و فراكسيوني بررسي صلاحيت وزراي پيشنهادي دولت اساسا فضاي عمومي مجلس را تحت تاثير خود قرار داده بود و حتي كار را به جايي رساند كه براي دقايقي بيش از نيمي از كرسي‌هاي بهارستان بدون نماينده شود و نطق‌هاي ميان دستور صحن براي يك صحن نيمه خالي قرائت شود. غلامرضا حيدري يكي از نمايندگان مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و يكي از اعضاي فراكسيون اميد در گفتگويي با «روزان» به تحليل اين جلسات غيرعلني از جمله نشست مشترك فخرالدين دانش آشتياني وزير پيشنهادي آموزش و پرورش با اعضاي فراكسيون اميد پرداخته است؛ جلساتي كه به زعم او احتمالا در نهايت به راي اعتماد مجلس به وزراي پيشنهادي ختم خواهد شد. مشروح گفتگو در ادامه مي‌آيد:
* به عنوان يكي از نمايندگان مجلس و همچنين يكي از اعضاي فراكسيون اميد، نتيجه جلسات راي اعتماد آقايان آشتياني، صالحي اميري و سلطاني فر را چگونه پيش‌بيني مي‌كنيد؟
به صورت قطعي نمي‌توان نظر تمامي نمايندگان را از حالا پيش‌بيني كرد اما به هر جهت من چنين احساسي دارم كه فضاي عمومي مجلس نسبت به وزراي پيشنهادي مثبت است و پيش‌بيني مي‌كنم كه هر سه وزير راي اعتماد را از مجلس دريافت خواهند كرد.
* روز گذشته آقاي دانش آشتياني جلسه‌اي با اعضاي فراكسيون اميد داشت. شما اين جلسه را چگونه تحليل مي‌كنيد؟
در اين جلسه نمايندگان سئوالاتي را حول برنامه‌هاي پيشنهادي وزير مطرح كرده و آقاي آشتياني پاسخگوي اين سئوالات بودند. تحليل من از اين پرسش و پاسخ‌ها بر اين است كه فراكسيون اميد آقاي آشتياني را در جلسه راي اعتماد همراهي خواهند كرد.
* برنامه‌هاي وزير پيشنهادي وزارت آموزش و پرورش چقدر قابل دفاع است؟
پيش از آنكه به برنامه‌هاي اشاره‌اي داشته باشم بايد اين نكته را در نظر گرفت كه شخصيت و توانمندي وزرا براي اداره وزارتخانه‌ها بسيار مهم و تاثيرگذار است كه خوشبختانه وزير پيشنهادي مربوطه از اين امتياز چه به لحاظ سوابق علمي و اجرايي برخوردار است.
همچنين در خصوص برنامه‌هاي پيشنهادي ايشان نيز چنين برداشتي را مي‌توان مطرح كرد كه رويكرد آموزشي ايشان رويكرد شناختي است كه تاكنون در نمونه‌هاي خارجي و بسياري از كشورهاي امروز دنيا نتيجه بخش واقع شده است. بخش ديگر اين برنامه‌ها نيز مربوط به موضوعات اقتصادي وزارتخانه بود كه تحليل من از اين بخش چنين است كه ايشان تقريبا مانند دوره وزارت آقاي نجفي عمل كنند كه بر همه روشن است آقاي نجفي كارنامه درخشاني در دوران وزارت آموزش و پرورش داشته‌اند.
* مهم‌ترين دغدغه‌هاي پيش روي وزارتخانه آموزش و پرورش از نظر شما چيست؟
مهم‌ترين دغدغه‌هاي اين وزارتخانه را مي‌توان در دو بخش اقتصادي و رويكرد آموزشي طبقه‌بندي كرد كه وزير پيشنهادي دولت تدبير و اميد در اين خصوص برنامه‌هاي قابل دفاعي را در جلسه فراكسيون اميد مطرح كردند.
* آيا اين امكان وجود دارد كه مجلس دهم مانند مجلس دوره قبل به وزراي پيشنهادي راي اعتماد ندهد؟
من چنين نگراني و دغدغه‌اي را ندارم؛ ضمن اينكه به هر حال ذات مجلس اين است كه مجموعه از آراي مختلف را در خود جاي داده است. در عين حال در اين دوره از مجلس كساني هستند كه دغدغه توسعه و پيشرفت كشور داشته و من اميدوارم كه هرچه زودتر تكليف وزارتخانه‌هاي دولت براي رسيدگي به امور ملت مشخص شود. البته همواره در مجلس اين امكان وجود داشته كه برخي افراد آراي خود را تا لحظات آخر تغيير دهند، ولي در مجموع برداشت من از نتايج جلسه راي اعتماد مثبت است.
* چه كساني در جلسه فراكسيون اميد با وزير پيشنهادي آموزش و پرورش حضور داشتند؟
از آنجايي كه اين جلسه با مسئوليت كميته آموزش فراكسيون برگزار شده بود، برخي از افراد هيات رئيسه فراكسيون حضور نداشتند. البته فضاي عمومي فراكسيون در جهت حمايت از وزراي پيشنهادي است. كما اینكه آقاي عارف نيز شخصا در ديداري با اعضاي
فراكسيون اميد از آقاي آشتياني اعلام حمايت كرده‌اند.

نمایش نظرات
ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال