احمد كريمي اصفهاني در گفتگو با «روزان» مطرح كرد: معرفي ليست 80 نفره انتخابات شوراها در جبهه پيروان
روزان نیوز-هنوز وارد مصاديق انتخاباتي نشده‌ايم و هنوز به نتيجه‌اي نرسيده‌ايم.

فرشاد اعظمی: بعد از آنكه شايعاتي در خصوص انتخابات رياست جمهوري و گزينه‌هاي احتمالي اصولگرايان مطرح شد، اكنون صحبت‌هايي در خصوص برخي گزينه‌هاي احتمالي اين گفتمان در انتخابات شوراهاي اسلامي شهرها مطرح است. «روزان» در اين خصوص به گفتگويي با احمد كريمي اصفهاني دبيركل جامعه اصناف و بازار پرداخته است تا از او احتمال كانديداتوري برخي گزينه‌هاي اصولگرايان چون احمد توكلي، حجت‌الاسلام رئيسي و غلامحسين الهام را جويا شود. او اگرچه احتمال كانديداتوري ايشان را رد نمي‌كند، به صورت رسمي بر اين احتمالات صحه نگذاشته و همه چيز را در گرو و زمان نتايج رايزني آتي اصولگرايان تقسير مي‌كند.

* طي چند هفته اخير صحبت‌هايي در خصوص نامزدهاي احتمالي اصولگرايان چون احمد توكلي، حجت‌الاسلام رئيسي و غلامحسين الهام براي انتخابات مطرح شده است. فكر مي‌كنيد جدي‌ترين گزينه انتخاباتي اصولگرايان چه فرد يا افرادي باشند؟

اگر بخواهيم از نظر جبهه پيروان به اين مسئله بپردازيم بايد بگویم كه در حال حاضر به هيچ كدام از مصداق‌هاي انتخاباتي نرسيده‌ايم و هنوز در خصوص فرد يا افرادي يا در مجموع مصاديق انتخاباتي بحث نكرده‌ايم و در جلسات اخير صرفا به مشورت و طرح و تعيين معيارها و شاخص‌هاي انتخاباتي پرداخته‌ايم.

* آيا اين احتمال وجود دارد كه اصولگرايان در انتخابات از حسن روحاني حمايت كنند؟

همان طور كه گفتم هنوز وارد مصاديق انتخاباتي نشده‌ايم و هنوز به نتيجه‌اي نرسيده‌ايم. تصميم درباره اينكه اصولگرايان از آقاي روحاني حمايت كنند بيشتر منوط به آن است كه ابتدا اصولگرايان به تعيين شاخصه‌ها و معيارهاي مصاديق انتخاباتي رسيده و سپس با تعيين مصاديق انتخاباتي به اين گزينش و راه برسند كه از آقاي روحاني حمايت كنند و يا حمايتي از او نداشته باشند و نامزد مستقل معرفي كنند.

* آيا اصولگرايان براي انتخابات شوراهاي اسلامي شهرها به مصاديق رسيده‌اند؟

در خصوص انتخابات شوراهاي اسلامي قريب 70 تا 80 نفر در جلسات تشكل‌ها انتخاب شده و ليست متشكل از اين افراد براي جمع‌بندي‌ها و تصميم‌گيري‌ها ارائه شده است تا در ادامه بررسي‌ها در خصوص اين افراد صورت بگيرد.

* روند جلسات ائتلافي چگونه است و فكر مي‌كنيد كه بررسي اين مصاديق تا چه زمان ادامه پيدا كند؟

تاكنون روند جلسات انتخاباتي به خوبي پيگيري مي‌شود و اميدواريم كه تا يك ماه آينده تصميمات نهايي در اين خصوص گرفته شود. البته فعلا بايد جلسات رايزني و مشورتي برگزار شود تا شاخص‌ها و معيارهاي مصاديق در اين جلسات مشخص شوند. طبيعتا شوراي شهر مستلزم يك سري نكات و اصول تخصصي براي مديريت شهري و اجتماعي است.

* روند انتخابات شوراهاي اسلامي شهرها در جريان اصلاح‌طلبان بدين شكل است كه از همين حالا رايزني و مشورت‌هايي با برخي از اعضاي شهر را آغاز كرده‌اند. برنامه اصولگرايان در اين خصوص چگونه است؟

قطعا براي گزينش نامزدهاي انتخاباتي مي‌بايست تمامي جوانب كار سنجيده شود و اصولگرايان در اين خصوص تمامي نكات و مسائل مهم مرتبط با شورا را در نظر گرفته‌اند و در خصوص دوره بعدي هدف اصلي اصولگرايان استفاده از چهره‌هاي كارآمد و توانا است كه در اين ميان بعيد نيست كه از برخي اعضاي كنوني شورا نيز استفاده شود.

* در دوره قبلي انتخابات اصولگرايان در تشكيل يك ائتلاف واحد موفق نبودند. فكر مي‌كنيد ائتلاف اين دوره اصولگرايان چقدر به موفقيت نزديك باشد؟

هنوز بحث‌ها در قالب تشكل‌ها دنبال مي‌شود و بايد منتظر ماند و ديد كه اين مباحث در جلسات بين حزبي و تشكل‌ها چگونه ادامه پيدا مي‌كند ولي قطعا اصولگرايان بناي آن دارند كه در انتخابات آينده با يك وحدت حداكثري حضور پيدا كنند.

کد خبر: 44177
تاریخ مخابره : ۱۳۹۵/۸/۲۲ - ۰۹:۵۷
چاپ خبر